Cynamon w pielęgnacji

brown wooden sticks on white table

Cynamon nie jest wyłącznie aromatyczną przyprawą, kojarzoną z pieczeniem ciastek i pierniczków na święta Bożego Narodzenia. Choć najwięcej zastosowań odnajduje on dla siebie właśnie w kuchni, bo równie często używa się go jago dodatku do gorących napojów (w szczególności kawy) i rozgrzewających dań orientalnych, można go też wykorzystać w… domowej pielęgnacji.

Cynamon ma bowiem wiele wspaniałych właściwości. A to właśnie dzięki nim jest w stanie zadbać o skórę, zwłaszcza gdy połączy się go z innymi produktami i w ten oto sposób stworzy się skuteczne kosmetyki z cynamonem.

Na sto procent pozytywnie zadziałają one na dosłownie każdy tym skóry. Cynamon w kosmetykach jest produktem uniwersalnym. Oznacza to, że może z niego korzystać każdy i każdy powinien na tym tylko skorzystać. Kosmetyki cynamonowe przede wszystkim poprawiają jędrność skóry. Zapewniają jej wyższy i widoczny poziom elastyczności, działając na nią niemalże jak botoks i pięknie ją wygładzając oraz napinając. Drugie działanie skupia się już na oczyszczaniu twarzy. Nie bez powodu kosmetyki z cynamonem tak chętnie są stosowane przez osoby zmagające się z trądzikiem i innymi problemami skórnymi. Ten typ preparatów powinien poradzić sobie i z mniejszymi, z większymi wypryskami oraz zaskórnikami. Czasem zrobi to lepiej od niejednego środka farmakologicznego.

Z cynamonu można też tworzyć samodzielnie zupełnie domowe kosmetyki cynamonowe, które sprawdzą się np. w roli odżywki do włosów i paznokci. Takie kosmetyki mają naturalny skład, więc są bezpieczne dla każdego i przez każdego mogą być z powodzeniem używane.

Dodaj komentarz