Jaki podkład do twarzy na lato?

woman wearing brown framed sunglasses

Pomimo tego, że lubisz się malować niezależnie od pory roku czy pogody, czasem jesteś zmuszona rezygnować latem z używania podkładów, bo po prostu widzisz, że na ogół już po kilkudziesięciu minutach od ich nałożenia zaczynają one spływać z twojej skóry, tworząc na niej brzydkie plamy?

Naucz się zatem dostosowywać swój makijaż do warunków panujących na zewnątrz. Nie możesz przez cały rok używać dokładnie tych samych kolorowych kosmetyków i oczekiwać od nich tego, że tak samo dobrze sprawdzą się zimą, jak i wiosną czy latem. Dobry podkład na lato powinien mieć kilka szczególnych cech i właściwości. W przeciwnym wypadku rzeczywiście będzie spływać z twojej twarzy i nigdy nie zdoła się na niej perfekcyjnie utrzymać, nawet jeśli spróbujesz jak najmocniej go utrwalić.

Dobry podkład na lato powinien być odporny na twój pot. Jeżeli więc widzisz, że pod wpływem sebum twój ulubiony fluid niemalże natychmiast zaczyna się ścierać, łącząc się z cieszą i razem z nią dosłownie zjeżdżając z twarzy, w żadnym wypadku nie powinnaś go używać w trakcie cieplejszych dni. Szukaj podkładów zapewniających maksymalną trwałość. Zazwyczaj na ich opakowaniach spotkasz się z określeniem „lost-lasting” lub po prostu z oznaczeniem, że produkt jest w stanie utrzymać się na twarzy nawet do dwudziestu czterech godzin. Tego rodzaju podkłady są zwykle całkowicie odporne na działanie wilgoci. Nawet jeśli twoja skóra zacznie się mocno pocić, fluid nie połączy się z tym potem, dlatego zdoła bez trudu utrzymać się na skórze twarzy.

Pamiętaj jednak, by nawet tak mocnych i trwałych kosmetyków nie używać w zbyt dużych ilościach. Gruba warstwa trwałego podkładu zawsze zapcha twoją cerę i to nawet jeśli na ogół nie masz większych problemów z niedoskonałościami. Pamiętając jednak o tym, że podkład matujący do twarzy może być ciężki, staraj się go używać wyłącznie na specjalne okazje. Na co dzień sięgaj natomiast po krem BB. Nie dość, że upiększy on twoją skórę, to przy okazji delikatnie ją wypielęgnuje.

Dodaj komentarz