Mgiełki z filtrem przeciwsłonecznym do włosów

Photo by Niklas Hamann

Większość kobiet stara się zapewniać sobie skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Panie na co dzień używają mocnych filtrów do twarzy, pamiętając również o smarowaniu pozostałych części ciała, które są odsłaniane i wystawiane na działanie promieni słonecznych. A co z włosami?

O nich niestety często się zapomina, podczas gdy w rzeczywistości im też należałoby zapewnić ochronę przeciwsłoneczną. No to jak chronić włosy przed słońcem? Nie jest to wcale trudne. Przed wyjściem na plażę czy na dłuższy spacer na świeżym powietrzu wystarczy tylko odpowiednio je wypielęgnować. Warto natomiast na tym etapie zrezygnować z używania jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji. Naprawdę na plaży nie trzeba mieć idealnej fryzury, a każdy dodatek lakieru do włosów czy pianki może niestety wpłynąć negatywnie na stan pasm, jeżeli będą mieć one bezpośrednią styczność ze słońcem. Produkty do stylizacji lepiej zastąpić tymi ochronnymi. Niekoniecznie musi to być odżywka do włosów na słońce.

Znacznie prostsze i wygodniejsze w użyciu są specjalistyczne spraye, w których główną rolę odgrywają właśnie filtry UV. Tego rodzaju produkty o formie subtelnych mgiełek są niczym tarcza ochronna dla włosów. Tworzą wokół nich swego rodzaju barierę zabezpieczającą. Wchodzą w rolę parasola, który nie dopuszcza do tego, by do włosów dotarła jakakolwiek ilość promieniowania słonecznego. Mgiełki przy okazji pielęgnują delikatnie pasma. Nawilżą je i sprawią, że włosy nabiorą pięknego delikatnego połysku, dzięki czemu będą jeszcze lepiej się prezentować, a przy tym zachowają swój naturalny wygląd. Warto tu wspomnieć, że taka ochrona przeciwsłoneczna jest najważniejsza w przypadku „sztucznych” blondynek.

To one muszą koniecznie dowiedzieć się, jak chronić włosy przed słońcem, gdyż słońce najbardziej szkodzi właśnie włosom rozjaśnianym. Pod wpływem promieniowania pasma mogą totalnie się zniszczyć! Nie wolno do tego dopuścić, jeżeli nie chce się ich później ścinać.

Dodaj komentarz