Pielęgnacja cery trądzikowej

close-up photo of persons eye

Trądzik w mniejszym lub też w większym stopniu towarzyszy większości z nas. Zdecydowanie warto więc znać sposoby na skuteczne radzenie sobie z nim, żeby go jak najbardziej ograniczyć. Otóż cera trądzikowa jest cerą bardzo problematyczną, jednak przy prawidłowej pielęgnacji, możliwe jest nawet pozbywanie się problemu.

Najważniejszym elementem pielęgnacji przy takim typie skóry jest odpowiednie oczyszczanie. Co oznacza, że ma być ono odpowiednie? Należy używać do oczyszczania odpowiednich środków. Cera trądzikowa jest często także cerą tłustą lub mieszaną, co oznacza, iż produkuje ona bardzo dużo sebum, a więc tłustej substancji, produkowanej przez gruczoły łojowe. Wbrew pozorom jednym z najskuteczniejszych sposobów zmywania sebum jest używanie… olejów. Technika ta ma nawet swoją nazwę – OCM.

Może się to wydawać dziwne, ale rzeczywiście warto zacząć oczyszczanie twarzy właśnie od wmasowania w skórę twarzy oleju, na przykład jojoba, rycynowy, a nawet słonecznikowy, ponieważ tłusty olej idealnie rozpuści równie tłuste sebum, połączy się z nim, a następnie pozwoli się bardzo łatwo usunąć delikatnym produktem myjącym.

Takie oczyszczanie jest oczywiście dwuetapowe, gdyż tą tłustą warstwę należy zmyć ulubionym żelem do mycia twarzy. Najczęstszym błędem w pielęgnacji skóry trądzikowej jest oczyszczanie jej bardzo ciężkimi kosmetykami zawierającymi alkohole, na opakowaniach których zaznaczone jest, iż są one przeznaczone do cery trądzikowej. Takie produkty może sprawdzają się, jeśli używamy ich raz na jakiś czas, jednak kiedy myjemy nimi twarz dwa razy dziennie, nasza skóra staje się przesuszona, w wyniku czego możemy nabawić się jeszcze większych problemów skórnych.

Dodaj komentarz