Różne rodzaje dezodorantów

woman holding blue and white bottle

Latem niemalże każdy ma problemy z nadmiernym poceniem się skóry. Oczywiście próbujemy z tym problemem walczyć, sięgając w tym celu po różnego rodzaju dezodoranty, ale nieraz i one nie działają na nas wystarczająco dobrze. Co wtedy? To wcale nie znaczy, że dezodoranty czy antyperspiranty nie są w stanie nam pomóc.

To znaczy bardziej, że my nie potrafimy ich do siebie dopasować. Jeżeli bowiem po każdym użyciu takiego produktu mamy problem ze sporym świądem skóry czy jej mocnym zaczerwienieniem bądź podrażnieniem, będziemy bardziej skłonni do nieużywania żadnych podobnych produktów i w ten sposób na pewno o siebie nie zadbamy. A to znaczy tyle, że najprawdopodobniej mamy uczulenie na jakiś składnik kosmetyku. To niestety często się zdarza, ale też na szczęście z tym problemem łatwo sobie poradzimy. Wystarczy, że zaczniemy wybierać antyperspiranty kierowane do alergików. Są one znacznie delikatniejsze od „normalnych” i mocno aromatyzowanych dezodorantów.

Śmiało możemy ich używać nawet dwa razy dziennie. To produkty łagodne dla każdego typu skóry, nawet dla skóry mocno alergicznej. Ciekawą odmianą takich dezodorantów antyalergicznych są dezodoranty ekologiczne. Na pewno przypadną nam one do gustu, jeżeli lubimy produkty eko i lubimy postępować w taki sposób, który nie jest ani trochę szkodliwy dla środowiska. Eko dezodorant na pocenie zazwyczaj mają naturalne składy. Opierają się na produktach roślinnych i dlatego też nie zawierają nawet soli aluminium. To kosmetyki droższe, ale warte uwagi.

W tym momencie bez trudu kupimy je w najzwyklejszych nawet drogeriach. Jeżeli natomiast potrzebujemy produktu do zadań specjalnych, bo np. latem często spędzamy sporo czasu na świeżym powietrzu albo jesteśmy osobami aktywnymi, uprawiającymi różne sporty plenerowe, szukajmy po prostu dezodorantów dla tego typu użytkowników. Są to zwykle produkty, które całkowicie hamują wydzielanie potu. Z nimi zawsze będziemy czuć się w pełni komfortowo.

Dodaj komentarz